Wat is Vytal? Gabrielle, onze voedingsexpert, legt het uitgebreid uit!

Vytal is ons ondersteunende voeding- en begeleidingsprogramma dat wij gebruiken bij Sport2Bfit om onze leden te helpen bij een gezondere leefstijl. Na een uitgebreide intake voeren we heel veel gegevens in waar Vytal een custom voedingsschema mee genereert. In dit schema wordt precies aangegeven wat de klant het beste kan eten met de juiste hoeveelheid kcal en bijbehorende macro’s. Deze macro’s zijn: koolhydraten, eiwitten en vetten.

Wat maakt Vytal anders dan andere diëten?

Vytal is geen dieet, het is een les in wat je mag eten, passend bij jouw energiebehoefte. Dit kan zijn om af te vallen, maar ook om spiermassa op te bouwen of juist het huidige gewicht te behouden.

Hoe is de begeleiding vanuit Sport2Bfit?

Wij houden eerst een uitgebreide intake om de behoefte te bepalen. Vanuit de intake wordt een plan opgemaakt dat compleet is gericht op jouw behoeften en doelen. Daarna spreek je wekelijks af met een trainer/coach om de voortgang te bekijken en eventueel het programma bij te sturen.

Wat maakt dat Vytal goed is vol te houden?

Je leert heel veel. Kennis en resultaat zorgen voor motivatie. Ik zal niet ontkennen dat het vooral in het begin hard werken is, maar dankzij de regelmatige afspraken met jouw coach blijf je scherp en zul je snel merken dat het zijn vruchten afwerpt.

Is Vytal ook geschikt voor vrouwen in de overgang?

Juist! Bij vrouwen in de overgang nemen de oestrogenen af. Helaas ontstaan er soms meerdere ‘klachten’ waarbij we moeten onderzoeken wat deze doen met jouw verbranding in rust en opname van glucose. Dit kan soms even een speurtocht zijn, want geen enkele vrouw bewandelt hetzelfde pad. Als we jouw gebruiksaanwijzing gevonden hebben (en dit gaat voornamelijk over de verhouding van koolhydraten, vetten en eiwitten), dan kunnen we resultaten gaan boeken. Dit proces kost iets meer tijd, maar daar leer je enorm veel van.

Hoe gebruiksvriendelijk is de app?

Het volgen van de aangeboden menu’s is slechts aflezen, super makkelijk dus. Wanneer je zelf gaat loggen, ben je iets meer tijd kwijt, maar dan geef je jezelf wel inzichten in wat je eet en wat het doet. Niet moeilijk, maar het kost wel wat tijd.

Wat zijn de kosten voor het Vytal-programma?

Een upgrade op je abonnement is ongeveer €17,50 per maand voor leden. Wil je een programma volgen, dan variëren de kosten voor een programma van 12 weken tussen €179,00 en €549,00. Dit is afhankelijk van welke faciliteiten van onze club je nog meer gebruikt, variërend van alleen sporten met Vytal tot bijvoorbeeld 2x personal training per week.

Hoe kun je het Vytal-programma combineren met het sporten?

Sporten is de aanvulling op Vytal. Afhankelijk van je doelstelling geven wij advies op het gebied van sportfrequentie en de soort training. Voor spiermassa opbouwen heb je een heel ander programma nodig dan om af te vallen. Het is heel belangrijk dat je de spelregels van sporten/trainen kent. Sporten is niet alleen goed om af te vallen, sporten is essentieel voor het behoud van sterke botten, een goede stofwisseling of het opbouwen en behouden van conditie. Ook hierover zullen we jou goed informeren wanneer je aan de slag gaat met Vytal.

Ben jij benieuwd wat Vytal voor jou kan doen? Maak snel een afspraak met Gabrielle of een van onze andere trainers. Wij begeleiden jou graag met liefde en motivatie naar een gezondere lifestyle.